Blog

Dağ İnciri Faydaları

Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ile Aydın illeri arasında bulunan bir yöreye has özellikler taşıyan dağ inciri sağlığa oldukça faydalı olduğu uzun yıllardan beridir bilinen bir besindir.

Bu yemişi yanınızda sürekli bulundurarak sağlığa sağladığı pek çok katkıdan siz de yararlanabilirsiniz.

Dağ inciri faydaları:

  • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir yeri vardır.
  • Hazımsızlık gibi bazı sindirim sorunlarına iyi gelir.
  • Tansiyonun normal seviyesine gelmesine yardımcı olur.
  • Kemikleri kuvvetlendirdiği bilinmektedir.
  • Kilo vermenize yardımcı bir besindir. Ancak diyet sırasında ya da şeker hastalığı olanların mutlaka bir uzman görüşü almaları ve porsiyon miktarlarını buna göre ayarlamaları önerilir.
  • Kalp ve damar hastalıklarının bazı türlerini önleyici etki gösterebilmektedir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden dolaylı olarak grip ve nezle gibi hastalıklara karşı daha dayanıklı olmanıza ve daha kolay atlatmanıza yardımcı olabilir.
  • Bol miktarda kalsiyum ve magnezyum minerali içerir.

Dağ inciri faydaları bu şekilde sayılabilir. Her besin kaynağında olduğu gibi bu besin kaynağının da tüketiminde aşırıya kaçılmamalı ve başka kuru meyveler ile yeri zaman zaman değiştirilmelidir.

Herhangi bir hastalığı olanlar tüketmeden önce mutlaka hekimine danışmalıdır.

Kuru Dağ İnciri Faydaları

Kuru dağ inciri faydaları ile taze meyve tüketiminin farklılık noktası besin değerinden ziyade uzun ömürlü olmasından ileri gelir.

Kuru meyveler içerdikleri su miktarını kaybettiklerinden bozulma ve çürümeye karşı kat be kat daha dayanıklı hale gelirler.

Bu nedenle kuru dağ inciri uygun koşullar altında uzun süre doğallığından ve sağlığa olan faydalarından hiçbir şey kaybetmeden tüketilebilmektedir.

Doğal halleri ile paketlenir ve satın almanız halinde evinize kadar kendi oldukları halleri ile teslim edilirler. https://germencikten.com/urun-kategori/incir/  sayfasında yer alan tüm dağ incirleri kendi dalında kurutularak tamamen doğal yollarla elde edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir